Російські війська на лівобережжі Херсонщини підтягують свої резерви, а Сили оборони України їх знищують

Російські війська на лівобережжі Херсонщини весь час підтягують резерви, а Сили оборони тримають під вогневим контролем місця базування російської армії. Про це написало Суспільне з посиланням на слова керівниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталії Гуменюк в етері національного марафону.

“Ми знаємо, що прибувають мобілізаційні ресурси. Їх підтягують зокрема на лівобережжя, тому що втрати, яких вони зазнають від нашого вогневого контролю їх місць базування, досить потужні. Російським солдатам доводиться переобладнувати медичні установи, навіть специфічні, у військові шпиталі. На лівобережжі йде потужна робота з ліквідації наслідків наших ударів і евакуація поранених”, – сказала Гуменюк.

Групи російських військ, хоч і не часто, проте пробують перетнути Дніпро. Такі спроби є системними, російські окупанти намагаються зайняти позиції, з яких їм буде краще спостерігати за розвитком подій на правому березі та підбирати об’єкти для ураження.

“Позиції на островах вони намагаються зайняти в тому числі й для розташування своїх мінометних груп, щоб продовжувати терор мирного населення. Сили оборони протидіють цій активності та встановлюють вогневий контроль, щоб не дозволити їм наблизитись”, – сказала Гуменюк.

Також Наталія Гуменюк прокоментувала рейд в тимчасово окуповану Росією Нову Каховку спецпідрозділу ГУР МО України за підтримки ЗСУ.

“Така операція досить ризикована, тому що йде потужне контрбатарейне протистояння на цій ділянці. І протидія тим силам Росії, які мають можливість підтягувати резерви –  ризиковано, але це була вдала спроба. Це ще один удар по морально-психологічному стану ворога. Вони не відчувають себе господарями на тій території, які вони вважали сталою для своїх оборонних позицій”, – сказала Наталія Гуменюк.