Росіяни продовжують розповідати про те, що ЗСУ обстрілюють Херсон

Підконтрольні росіянам медіа вперто розповсюджують фейки про те, що Херсон обстрілюють українські військові. Про це пише херсонське інформаційне видання Мост. Нещодавно таку публікацію оприлюднив проросійський Телеграм-канал. 

В публікації йдеться про удар, завданий по житловому будинку за адресою: Потьомкінська, 40/10, на перетині з вулицею Бєлінського. В будинку вибиті шибки, пошкоджені балкони, на стінах – сліди влучання уламків.

“Виходячи зі ступеня пошкоджень, можна зробити висновок про те, що обстріл було здійснено з 82 або 120 мм міномета. Постріл було здійснено з напрямку Комишан на північний захід від Херсона, де перебувають українські формування, які навмисно руйнують місто”, йдеться в даному повідомлені.

Але у відкритих джерелах можна легко знайти інформацію про те, що максимальна дальність пострілу з міномету калібру 82 мм – 3,5 кілометра, з міномету калібру 120 мм – 7,5 кілометрів.

Якщо припустити, що по будинку на вулиці Потьомкінській стріляли з Комишан, то відстань між зазначеною пропагандистами точкою виконання пострілу та ціллю – понад вісім кілометрів по прямій. Це легко перевірити по Google-мапі.