Дмитро Лубінець про місця катувань на Херсонщині

Після звільнення Херсона з російської окупації в місті та регіоні все частіше виявляють страшні знахідки. Саме на Херсонщині було відзначено ряд відмінностей утримання людей у катівнях, від тих, що були у Київській чи Харківській областях. Про це розповів “Telegraf” уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

В камерах окупанти утримували одночасно чоловіків і жінок. Вони знаходилися в приміщенні розміром 20 м² і не мали можливості вийти. Усі люди там мали ходити в туалет один при одному. Це теж є різновидом тортур.

“Також в херсонських катівнях відбувалися цілодобова відеофіксація та аудіозапис. Тільки-но люди починали обговорювати діяльність російських військовослужбовців чи окупацію, одразу ж забігали російські військовослужбовці та жорстоко всіх били”, – розповів Лубінець.

В Херсоні вперше були зафіксовані дитячі катівні. Відомим публічно є приклад 14-річного неповнолітнього Віталія Мухарського, якого десять днів утримували в одній із херсонських катівень.

Дмитро Лубінець заявив, що те, що він побачив в Херсоні це найбільш жорстоке катування. Загарбники використовували для тортур струм та били людей молотками. Одному з українських спортсменів, який брав участь у складі олімпійської збірної, зламали руки металевою трубою. Аргументували це тим, що він більше ніколи в житті не повинен мати можливості виступати за Україну на змаганнях. Ймовірно, що такій жорстокості росіян посприяла проукраїнська позиція херсонців.