У Рівному збирають книги для зруйнованих бібліотек Херсонщини

Рівненська обласна бібліотека для молоді долучилася до загальнонаціонального благодійного збору книжок для бібліотек та культурних центрів Херсонщини, які пошкодили і зруйнувала армія РФ під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомили в Рівненській обласній раді.

Організували благодійний збір Український ПЕН та Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара.

“Незадовго до втечі з Херсона російські окупанти пограбували бібліотеку, зокрема, вивезли цінні історичні видання. 19 листопада 2022 року “Гончарівка” сильно постраждала від обстрілів російських окупантів. Було пошкоджено близько тисячі квадратних метрів скла віконних блоків, стелю і двері. Попри те, що російські окупанти регулярно обстрілюють Херсонщину, бібліотека працює. Працівники “Гончарівки” та небайдужі читачі й меценати рятують фонди і консервують будівлю”, – йдеться у повідомленні.

Збір книжок триватиме до п’ятого квітня, приносити книжки можна у Рівному за адресою Київська, 18, це приміщення Рівненської обласної бібліотеки для молоді. Організатори збору просять приносити книжки українською та англійською мовами для дітей, підлітків та дорослих. Бажано – для широкої аудиторії та різних художніх жанрів.