Сальдо та Кобець можуть отримати довічне

Люди, які назвали себе керівниками Херсонщини, можуть отримати довічне ув’язнення, повідомляє СБУ. Нагадаємо, російські війська «головою Херсонської обладміністрації» назвали Володимира Сальдо, а «головою Херсонської міської адміністрації» – Олександра Кобеця.

Після тимчасової окупації Херсона у російських військових виникли труднощі з пошуком колаборантів і «призначенням» їх на керівні посади. Адже місцеве населення має проукраїнську позицію та розуміє абсолютну незаконність перебування в Херсоні окупаційних військ.

“У зв’язку з цим російським спецслужбам довелося «діставати» з кишені свою агентуру, яка не має жодного авторитету серед херсонців, і єдине, що пов’язує її з обласним центром – це колишній досвід роботи в різних структурах міста та області. Такою особою виявився мешканець Києва, який до 1991 року проживав у Херсоні. Саме його російські окупаційні війська 26 квітня 2022 року оголосили «керівником міської адміністрації»”, – повідомляють в СБУ.

Цього ж дня окупанти призначили «керівником обласної адміністрації» екс-очільника Херсона з проросійськими поглядами.

З початку повномасштабної війни він підтримав окупацію міста та очолив так званий «комітет порятунку за мир і порядок». Крім того, організовував мітинги на підтримку російської окупації.

Наразі обом фігурантам оголошено про підозру за ст. 111 ККУ («державна зрада»).

Зрадників очікує покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *