СБУ повідомила про підозру суддям Конституційного суду РФ, які «узаконили приєднання» окупованих районів України до Росії

Служба безпеки України повідомила про підозру десятьом суддям Конституційного суду Росії, які погодили спробу анексії окупованих територій Херсонщини та ще трьох областей. Про це повідмили в Службі безпеки України.

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини десяти суддів Конституційного суду РФ, які причетні до «легітимізації» Кремлівського режиму в тимчасово окупованих районах України.

“Другого жовтня 2022 року російські судді визнали «законними» договори про «приєднання» до Росії тимчасово окупованих територій України. Для цього судді підписали постанови про прийняття до складу країни-агресора так званих «Донецької та Луганської народних республік», а також частини Запорізької і Херсонської областей. На той момент Конституційний суд РФ складався з десяти чинних суддів, включаючи голову цієї установи. Таким чином, докази зібрано на всіх посадовців, які підтримали це рішення. Вище військово-політичне керівництво Росії використовувало даний висновок Конституційного суду РФ, як формальний етап в анексії захоплених районів України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили російським суддям про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України). Зловмисникам загрожує покарання до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення фігурантів до відповідальності за злочини проти України. Розслідування проводять співробітники Служби безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.