СБУ затримала колишнього охоронця російської катівні

Служба безпеки викрила ще одного посадовця-колаборанта зі звільненого Херсона. Про це Служба безпеки України написала на своєму сайті.

“Поплічником ворога виявився колишній працівник місцевої виправної установи, який після захоплення українського міста пішов на співпрацю з російськими окупантами. За це йому запропонували посаду в лавах створеної агресором виправної колонії. Затриманий погодився на пропозицію та добровільно написав заяву на вступ до російського окупаційного органу.  Його призначили до складу підрозділу охорони режимного об’єкта РФ, до якого росіяни незаконно ув’язнювали репресованих місцевих жителів. Більшість з потерпілих були учасниками руху опору. В колонії росіяни катували українських громадян і намагалися домогтися згоди на співпрацю з Росією. Підозрюваний допомагав російським військовим охороняти камери та периметр російської катівні. Під час звільнення Херсона зловмисник вирішив втекти до Одеси, де намагався переховуватись і тим самим уникнути правосуддя. Втім, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україну (колабораційна діяльність). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.