Засудженого кримського татарина з Херсонщини намагаються завербувати на війну проти України

Репресованого за політичними мотивами кримського татарина з Херсонщини Рустема Османова вербують на війну проти України. Про це повідомила Кримська правозахисна група на своєму сайті, посилаючись на цивільну дружину Рустема. 

Рустема Османова змушують взяти російське громадянство. Зараз він засуджений до шести років тюрми, чоловік знаходиться в колонії російського міста Ульяновськ.

“Рустема засудили за нібито причетність до кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана. 15 квітня 2022 року його викрали з помешкання у Каланчаці (Херсонська область) 12 озброєних російських окупантів. Також росіяни били Рустема Османова, катували його електричним струмом, погрожували і змусили свідчити на їхню користь”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіла цивільна дружина Рустема Османова, керівництво колонії змушує його прийняти російське громадянство і відправлятись на війну в Україну. Наприкінці грудня Рустем Османов передав лист, у якому розповів про те, як його викрали в Генічеську та катували.

“Рустема Османова затримали у квітні 2022 року під час спроби в’їхати до Криму через автомобільний пункт пропуску “Армянськ”. ФСБ було з’ясовано, що Рустем у 2016 році, перебуваючи на території України, добровільно вступив до лав батальйону, де здійснював матеріальне й продовольче забезпечення діяльності батальйону, а також брав участь у його охороні”, – йшлося у повідомленні кримського ФСБ.

ФСБ порушило проти Османова кримінальну справу за ч. 2 ст. 208 КК РФ.