Шістнадцятирічний херсонець відвідав світовий економічний форум (відео)

Назар Лисенко з родиною жив у Херсоні протягом восьми з половиною місяців російської окупації, допомагав мамі волонтерити та підтримувати родини, які виховують дітей з інвалідністю. Роблять це і зараз, бо з Херсона не виїздили. Про хлопця з Херсона, який побував на світовому економічному форумі дізнавалось Суспільне

Херсонець Назар разом з експрем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном зустрівся під час поїздки у Давос на світовому економічному форумі. Назар разом з мамою були в складі української делегації.

“Я йому розповів про російську окупацію, Херсон, він здивувався та сказав, що буде далі допомагати. Я дуже вдячний йому за те, що він робить для України, бо це найближчий друг для нашої держави”, – говорить Назар.

У складі української делегації у Давосі було дві родини з дітьми. У Херсоні вона очолює ГО “Центр “Софія”, яка опікується родинами дітей з інвалідністю.

“Ми годували наші родини під час всієї російської окупації і асамблея інвалідів України запропонувала мені з сином, неповнолітньою дитиною, яка пройшла через російську окупацію, поїхати в Давос в складі української делегації, щоб розповісти про російську окупацію і донести ті емоції, які ми пережили”, – каже мати Назара Ольга Цилінко.

Окрім, Бориса Джонсона хлопець поспілкувався з чинним Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Зустрівся у Давосі з українськими політиками та головами міст. Поспілкуватись вдалось з ексочільниками Польщі та Естонії Олександром Квасневським та Керсті Кальюлайд.

“Я розповів їм про російську окупацію, про те, як було складно в Херсоні на той момент. Про постійні російські обстріли, про лівий берег, коли я був у Скадовську – то словами не передати, що там було, просто жах”, – говорить Назар.

У спілкуванні з іноземними лідерами Назару допомагали знання англійської мови та онлайн-перекладач. Після Давосу Назар з мамою повернулись до Херсона, де лишаються і зараз.