Трьох мешканців Херсонської області судитимуть за взаємодію з російськими окупантами

Судитимуть мешканця Херсона, який працював на російських окупантів та заохочував місцевих отримувати паспорт РФ. Також, судитимуть мешканця Херсона, який під час російської окупації міста незаконно збував зброю. Разом з ними перед судом постане так званий «заступник голови пенсійного фонду Херсонської області». Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Під час російської окупації міста чоловік пішов на співпрацю з Росією. Обвинувачений добровільно зайняв посаду так званого «заступника начальника підприємства – начальника відділу кадрового забезпечення» незаконно створеного російськими окупантами органу – «державного унітарного підприємства Херсонська залізниця». На псевдопосаді затриманий займався пошуком однодумців для укомплектуванням штату підприємства, закликав місцевих підтримувати російську окупаційну владу та отримувати російські паспорти”, – йдеться в повідомленні пркуратури.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося ГУНП в Херсонській області.
Також, Херсонською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 27-річного чоловіка за фактом збуту вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України)
“Під час російської окупації міста двоє чоловіків продали місцевим мешканцям автомати «АК-74» та набої до них. Під час розслідування правоохоронці вилучили вказану зброю, встановили її походження та осіб причетних до злочину. Стосовно одного з фігурантів кримінальне провадження вже розглядається судом. Тепер на лаві підсудних опинився і другий”, – йдеться в прокуратурі.
За вчинене обвинуваченому загрожує позбавлення волі строком до семи років.
Досудове розслідування здійснювалось слідчим відділенням Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області.
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно ще одного чоловіка, мешканця смт Білозерка за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В липні 2022 року обвинувачений пішов на співпрацю з російським окупантами. Він добровільно зайняв посаду так званого «заступника голови пенсійного фонду Херсонської області». У взаємодії з окупаційною владою РФ чоловік організував і контролював роботу незаконно створеного органу, брав участь у нарадах окупаційної влади РФ. Також чоловік, перебуваючи у захопленому російськими окупантами приміщені адміністративної будівлі ГУ ПФУ в Херсонській області, розповідав проросійським ЗМІ про роботу псевдооргану та забезпечення мешканців російськими виплатами, вводячи таким чином в оману місцеве населення про нібито легітимність дій незаконної влади”, – йдеться в повідомленні.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.