Тиск російських окупантів на населення лівобережної Херсонщини (відео)

Російські окупанти розпочали хвилю інформаційних вкидів про вивезення дітей із захопленої частини Херсонської області до Криму і РФ на так зване “оздоровлення”. Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

На лівобережжі Херсонщини російські окупанти продовжують тиснути на місцевих жителів, аби вони брали російські паспорти та евакуйовувались до РФ.

“В російських окупантів є визначені маршрути до не “благополучних” регіонів Росії, куди вони намагаються евакуювати наших людей. Знову почали закидати в інформаційний простір чергову хвилю про так зване “оздоровлення”, щоб дітей відправляти до Криму, до Російської Федерації”,  сказав Юрій Соболевський.

Поки невідомі факти мобілізації українців з окупованих Росією територій України до армії РФ. Втім, дізнатися про такі випадки буде досить складно.

“Є випадки, коли жителі лівобережної Херсонщини отримали російський паспорт, виїхали в Росію, там зареєструвалися, і отримали повістку. На території тимчасово окупованої РФ території Херсонщини таких випадків мобілізації поки що не зафіксовано. Але ми розуміємо, якщо людину дійсно заберуть, то в неї буде дуже обмежена можливість про це повідомити  тому це не означає, що таких випадків немає”,  повідомив Юрій Соболевський.

Наразі чи не єдиним шляхом евакуюватись з тимчасово окупованої Росією Херсонської області залишається шлях через Кримський півострів до третіх країн. Дістатись човном з лівого берега практично неможливо, бо військові РФ розстрілюють всіх, хто виходить на воду.