Тюремний строк отримав колишній охоронець російської катівні в Херсона

Служба безпеки України системно притягує до відповідальності зрадників і колаборантів, які брали участь у репресіях проти мирних жителів тимчасово окупованих Росією районів України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

У результаті комплексних заходів зібрано докази вини на колишнього охоронця російської катівні, яка діяла під час російської окупації Херсона. При деокупації міста зловмисник вирішив втекти до Одеси, де намагався переховуватись і тим самим уникнути покарання.

“Злочинцем є колишній посадовець Державної установи «Північна виправна колонія (№90)» у Херсоні, який після окупації міста росіянами пішов з ними на співпрацю. За це йому запропонували «посаду» в лавах створеної Росією «виправної установи». Зловмисник погодився на «пропозицію» і добровільно написав «заяву» на вступ до окупаційного органу. Там його призначили до складу підрозділу охорони російського режимного об’єкта, до якого росіяни незаконно звозили репресованих місцевих жителів. Більшість з потерпілих були учасниками руху опору. У застінках російські окупанти катували українських громадян і намагалися схилити їх до співпраці. При цьому сам колаборант допомагав росіянам охороняти «камери» та «периметр» російської катівні”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі отриманих матеріалів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україну (колабораційна діяльність). Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив йому вісім років увʼязнення з позбавленням права займати будь-які посади в правоохоронних органах строком на десять років та конфіскацією майна.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.