Водій з Дніпра розповів про свою поїздку в деокупований Херсон

Водій автобуса Михайло Глотов з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну поєднує роботу на міських маршрутах з регулярними відрядженнями, в тому числі – й на окуповані території. Про водія автобуса написало дніпропетровське видання “Наше місто” .

У відрядженнях водій бував по кілька разів на місяць. А восени минулого року чоловік один з перших вирушив у звільнений Херсон.

“В перший день ми туди повезли автобуси. Росіяни з міста весь транспорт позабирали. Дорогою бачили, як російські снаряди стирчать з асфальту, лежать на узбіччі; всюди – розтяжки”, – згадує Михайло.

Колона водія не раз потрапляла під російські обстріли. В такі моменти не встигаєш ані злякатися, ані продумати, що робити.

“Вибух такий, аж автобус у бік тягне. Тоді даєш газу і їдеш звідти – якнайшвидше намагаєшся залишити небезпечну територію”, – говорить водій.

Михайло перевозить не лише людей, а й гуманітарні вантажі. Місяць тому був на кордоні з Польщею – забирав допомогу від Чехії. В автобусних перевезеннях він з 1996 року, а до того працював водієм тролейбуса. Загалом за кермом Михайло 34 роки. Від емоційного вигорання Михайла рятують ті ж самі поїздки за гуманітарною допомогою. А ще – робота у власному гаражі, де чоловік лагодить авто воїнів ЗСУ.

“Коли мої знайомі військовослужбовці приїжджають у Дніпро, я їм завжди щось підварю, підлатаю. Транспорт приїжджає з фронту в дуже поганому стані. То прострілений, то підірваний на міні”, – говорить Михайло..

Евакуації, гуманітарна допомога, ремонт транспорту – це все Михайло вважає своїм обов’язком.

“Якщо ніхто не буде допомагати, то як воно буде? Ми ж боремося за Україну. Воїни там ризикують своїм життям. Ми спимо в своїх ліжках, а вони – в окопах захищають нас. Тож у перебуваючи в тилу наш борг – допомагати їм”, – каже водій.