У Херсоні деякі магазини та кав’ярні вже відновили свою роботу після деокупації міста (відео)

Магазини, кав’ярні, торговельні точки. Дехто з підприємців починає повертати свій бізнес у звільнений від російських окупантів Херсон. Чи не страшно працювати під обстрілами російських військових, з’ясовували кореспонденти Суспільного.

Одна із кав’ярень відчиняється о 8:00, але на роботу бариста Володимир приходить раніше, аби розігріти кавову машину.

“Я б не сказав, що клієнтів дуже багато.  Але вони є, і ми підтримуємо їх у цю важку хвилину”, – каже Володимир

Лишатися у місті Володимиру не страшно.

“Я з приводу цього не задумувався, через те, що я коли працюю, я не відволікаюсь і зосереджений на приготуванні кави та підтримці людини. Зі мною, як з баристою люди багато чим діляться”, – каже бариста Володимир.

Серед постійних відвідувачів кав’ярні Микола. На чашечку кави заходить регулярно. Чоловік робив це і під час російської окупації, коли сюди приходили не лише на каву.

“Під час російської окупації, коли не було зв’язку, був Wi-Fi, це була єдина можливість спілкуватись з ріднею”, – говорить Микола.

Під час російської окупації їхня кав’ярня була маленьким Пунктом незламності.

“Коли зрозуміли, що немає можливості вивезти наші сім’ї за межі Херсона, було прийнято рішення після наради, що відчиняємо кав’ярню і зрозуміли вже, що зробили правильно, тому що це робочі місця, це можливість людям зібратися налаштуватися на позитивні думки. Зігрітися, зв’язатись з рідними”, – каже власник кав’ярні Рей Юрін.

Після звільнення Херсона власники почали потроху повертати свій бізнес, але зробити це повною мірою заважають постійні російські обстріли говорить голова пресофісу ОВА Олександр Толоконніков. Щоправда, попри небезпеку, в області працюють майже 300 торговельних точок та близько десятка супермаркетів.

“Також відкриваються кав’ярні, не всі, в самому Херсоні, але потрошку відновлюється робота. Але через постійні російські обстріли не може бути відновлено все, поки що це небезпечно”, – говорить Олександр Толоконніков.

Більш активне повернення малого бізнесу очікують після звільнення лівобережжя Херсонщини, коли безпекова ситуація у Херсоні покращиться.