У Миколаєві обрали запобіжні заходи колаборантам, які займали високі посади в окупованому Росією Херсоні

Миколаївським апеляційним судом перевірено законність та обґрунтованість рішень слідчих суддів Центрального районного суду м. Миколаєва, прийнятих за наслідками розгляду клопотань слідчих про обрання заходів особам, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Про це повідомляє  Миколаївський апеляційний суд на своїй сторінці в Facebook.

“Попередньо, ухвалою слідчого судді до всіх трьох підозрюваних застосовано запобіжні заходи різного ступеня. Для громадянина К., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого (ч. 1 ст. 111-2 КК України), у вигляді цілодобового домашнього арешту за зареєстрованим місцем проживання.
До громадянина Ш., підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень передбаченого (ч. 4 ст. 111-1, ч. 6 ст. 111-1 КК України), у вигляді тримання під вартою, з внесенням застави.
До громадянина Б., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України), у вигляді тримання під вартою, з внесенням застави”, – йдеться в ухвалі суду.
Не погодившись із вказаними рішеннями слідчих суддів, стороною захисту та обвинувачення було подано апеляційні скарги, в яких сторона захисту наполягала на застосуванні запобіжного заходу не пов’язаного з триманням під вартою, а сторона обвинувачення – на обранні запобіжних заходів таких, як тримання під вартою без визначення розміру застави.
За результатами розгляду справ судом апеляційної інстанції ухвали слідчих суддів скасовано та обрано підозрюваним більш суворі запобіжні заходи.
“Так, громадянину К. підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого (ч. 1 ст. 111-2 КК України), апеляційним судом замість домашнього арешту обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Громадянин К. з червня 2022 року по серпень 2022 року, перебуваючи на території м. Херсон, займав посаду «заступника начальника будівельно-монтажного експлуатаційного управління» у незаконно створеному російською окупаційною адміністрацією «Державному унітарному підприємстві Херсонська залізниця». На нього покладались обов’язки щодо забезпечення залізничного сполучення між Херсонською областю та іншими територіями, які перебувають під окупацією РФ, у тому числі АР Крим.
Громадянину Ш., підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених (ч. 4 ст. 111-1, ч. 6 ст. 111-1 КК України), замість тримання під вартою з визначенням застави, апеляційним судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Підозрюваний Ш., під час російської окупації м. Херсон пішов на співпрацю з російськими окупантами. З метою прикриття своєї діяльності він перереєстрував за російським законодавством рекламний бізнес на родичку дружини, а сам став заступником директора рекламної агенції. Фактично він забезпечував надання послуг російській окупаційній владі з виготовлення та розміщення реклами з проросійською тематикою. За його сприяння на тимчасово окупованій території Херсонщини розміщувались пропагандистські плакати і білборди з гаслами РФ.
Громадянину Б., підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України), замість тримання під вартою із заставою апеляційним судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави. Громадянин Б. знаходячись в м. Херсон, діючи за попередньою змовою з групою осіб та достовірно знаючи про окупацію території Херсонської області збройними силами РФ, створення на території м. Херсон так званої окупаційної «Військово-цивільної адміністрації Херсонської області», добровільно погодився зайняти посаду контролера ринку підприємства «Центральний ринок» Херсонської обласної спілки споживчих товариств. Чоловік збирав з торговців кошти та передавав до каси окупаційного підприємства”, – йдеться в ухвалі суду.
Задовольняючи апеляційні скарги прокурора, апеляційний суд врахував обґрунтованість підозри у вчинені інкримінованих злочинів, які відносяться до злочинів проти основ національної безпеки, суспільну небезпеку кримінальних правопорушень, які вчинено в умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку із широкомасштабною збройною агресією Росії проти України, наявність та доведеність існування ризиків, передбачених (ч. 1 ст. 177 КПК України), дані про особу кожного підозрюваного.
За вчинення вказаних дій передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.