У Херсоні лікарі-волонтери провели сотні консультацій за два дні (фото, відео)

У Херсоні за два дні лікарі-волонтери українсько-ізраїльської місії “Frida” під час чергового прийому надали 800 консультацій. Окрім херсонців також проконсультували та оглянули пацієнтів з Чорнобаївки та Білозерки. Як все відбувалось дізнались кореспонденти Суспільного.

Херсонка Ірина Томіліна на прийом до лікаря привела маму. Каже, під час російської окупації до лікарів не звертались. Тому, як тільки дізнались про виїзні прийоми лікарів-волонтерів, прийшли одразу.

“З січня лікуємось, і дуже добре лікар все призначила, ми вже практично одужуємо”, – каже Ірина Томіліна.

Зв’язок з лікарем підтримували весь час, говорить пані Ірина.

“Лікар дала свій номер телефона, я фото висилала, як протікає хвороба, чи є які зміни”, – каже Ірина Томіліна.

Це вже п’ятий візит україно-ізраїльської організації лікарів-волонтерів “Frida” до Херсона. Цей приїзд наймасштабніший за кількістю фахівців.

“На сьогодні до Херсона та області приїхало 40 вузьких спеціалістів різних спеціальностей. Я, наприклад, дитячий, дорослий інфекціоніст і педіатр, мої колеги кардіологи, хірурги, акушер-гінекологи, дерматологи, офтальмологи, отоларингологи, психотерапевти, психологи. Тобто багато різноманітних фахівців, які будуть консультувати пацієнтів”, – лікарка-інфекціоністка, волонтерка українсько-ізраїльської місії “Frida” Оксана Виговська.

Від початку з командою лікарів-волонтерів приїздить до Херсона хірург-онколог з Києва Олег Кірсенко. Перший ознайомчий візит зробили за тиждень після звільнення міста.

“Після деокупації Херсона, як розбомбили онкодиспансер, то дуже багато людей, які звертаються з онкопроблемами”, – каже хірург-онколог, волонтер українсько-ізраїльської місії “Frida” Олег Кірсенко.

До команди лікарів-волонтерів приєднався і лікар акушер-гінеколог Олександр Забудський. В Херсоні він вчетверте.

“В мене з’явився вільний час, я дізнався про таку волонтерську організацію, вона тоді була на початку створення. Я до них долучився і ми почали їздити й зрозумів, що ми потрібні”, – каже Олександр Забудський.

Огляд та контроль процесу лікування пацієнтів, не єдине, чим займаються лікарі медичної місії під час роботи у Херсоні.

“За потреби, за необхідності, а це частіше є потреба видавати ліки на час прийому або якщо хронічна патологія на місяць, у нас є хірурги і не один. Там де потрібно, вони будуть проводити оперативне втручання, – говорить лікарка-інфекціоністка, волонтерка українсько-ізраїльської місії “Frida” Оксана Виговська.

За два дні лікарі оглянули понад чотири сотні пацієнтів. Цей візит не останній, у Херсоні та області україно-ізраїльська місія працюватиме і надалі.