Міжнародний кримінальний суд притягне РФ до відповідальності за геноцид і викрадення українських дітей

Міжнародний кримінальний суд притягне РФ до відповідальності за геноцид цивільного населення і викрадення українських дітей. Про це Мінреінтеграції повідомило на своєму Telegram-каналі.

Міжнародні та українські слідчі зібрали беззаперечні докази. На базі цих матеріалів Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити перші дві справи проти Росії: про викрадення українських дітей і про численні навмисні удари РФ по об’єктах цивільної інфраструктури України.

“Це перші міжнародні звинувачення, висунуті проти Росії з початку війни. Міжнародний кримінальний суд буде домагатися видачі ордерів на арешт осіб, які підозрюються в обох справах. Справа про викрадення дітей стосується депортації неповнолітніх українців – від немовлят до підлітків”, – йдеться в повідомленні.

За словами головного прокурора Каріма Хана, ця справа є пріоритетом для його слідчих.

“Як з’ясували дослідники, у межах спонсорованої Кремлем програми дітей вивозили з України й розміщували у сім’ях, роблячи російськими громадянами. Або відправляли у літні табори для «перевиховання». Серед таких дітей були вихованці дитячих будинків або інтернатів. У звіті Єльського університету та Держдепу США йдеться про 43 табори на території РФ, де утримуються діти з України. За актуальними даними українського державного порталу розшуку дітей «Діти війни», на сьогодні російські окупанти депортували 16 226 дітей.”, – йдеться у повідомленні.

Мінреінтеграції та Національне інформаційне бюро застосовують всі можливі інструменти для пошуку депортованих дітей та їхнього повернення на Батьківщину.