У Херсоні залишилось 20% мешканців, проте про гуманітарну катастрофу не йдеться

У Херсоні залишилося наразі 60 тисяч людей із 300 тисяч, які мешкали у місті до 24 лютого 2022 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар пресофіцера Херсону Дмитра Плетенчука на брифінгу у медіацентрі “Україна – Одеса”.

“У Херсоні залишилося близько 60 тисяч людей, це 20% від населення міста до повномасштабного вторгнення. Сто тисяч людей виїхало під час окупації і після початку обстрілів виїхала решта. Залишилися переважно соціально незахищені верстви населення, які не можуть дозволити собі евакуацію, чи дуже патріотичні люди, які не хочуть виїжджати. Вони кажуть: ми жили під російською окупацією, чим нас можуть злякати ці обстріли тепер”, – підкреслив Плетенчук.

Оскільки зараз безпечних локацій в Херсоні немає, влада закликає людей все ж таки евакуюватися. Проте не можна сказати, що в Херсоні гуманітарна катастрофа.

“Ситуація не критична – є вода, є теплопостачання, є електропостачання. Сказати, що гуманітарна катастрофа в місті, не можна. Магазини та аптеки працюють, працюють пункти видачі гуманітарної допомоги. Таких локацій близько 18. Місто функціонує в штатному режимі”, – зазначив офіцер.

Плетенчук додав, що найбільш небезпечним у Херсоні є мікрорайон Острів.

“Там постійно руйнують комунікації систем життєзабезпечення. Проте там досі залишаються люди, навіть з дітьми. І у них постійно виникають проблеми з енергопостачанням, тому що ремонтні бригади не завжди туди можуть виїхати через небезпеку”, – уточнив він.