З огляду на цинічні дії російських окупантів лівого берега Херсонщини потрібна евакуація місцевих жителів (відео)

Після того, як росіяни відійшли на лівий берег Херсонщини, вони посилили знущання над місцевими жителями. Українцям в російській окупації насаджують рублі, навчання російською мовою та за російськими програмами, а також конфісковують майно, яке не перереєстроване згідно з російським законодавством. Про це пише 24 Канал посилаючись на слова херсонського активіста Володимира Молчанова в ефірі загальнонаціонального марафону. За його словами, росіяни проводять практику примусової депортації, якщо люди відмовляються слідувати російським вимогам.

“В окупованих Росією громадах півдня Херсонщини росіяни успішно насаджують російську ідеологію. Вони змушують українців отримувати російські паспорти, а тих, хто відмовляються, позбавляють пенсії. При цьому змоги отримати українську пенсію або зарплату в них немає. Російські окупанти зупинили безготівковий обіг й навіть позабирали в підприємців термінали для оплат. Росіяни конфіскували майно у всіх, хто не перереєструвався за російським законодавством і не почав платити податки в рублях в російський бюджет”, – зазначив активіст.

Молчанов також розповів про знущання зі школярів, яких змушують навчатись у вже російських школах, а за відмову батьків погрожують позбавляти батьківських прав. Після такого позбавлення росіяни погрожують дітей відправляти в Росію, а батьків депортувати на підконтрольну Україні територію.

“Вони просто беруть людину, в чому вона була і вивозять до селища Кам’янського до річки, там викидають і кажуть, щоб вона йшла на північ до своїх українців”, – сказав активіст.

Володимир Молчанов наголосив, що багато людей хочуть евакуюватись з окупованих територій, але не мають такої можливості. Єдиною можливістю виїхати звідти – є виїзд через Крим та Північний Кавказ в Латвію або Грузію. Вартість такої поїздки становить близько 600 доларів, а тому в багатьох людей немає такої можливості.

Активіст закликає налагодити процес евакуації українців з окупованих територій та, сплачувати перевізникам евакуаційні рейси на окупованих територіях.

“В такий спосіб нам потрібно рятувати наших дітей, бо пів року повноцінного російського навчання в їхніх школах і вони просто виховають подібних до себе людей, яких ми бачимо зараз в лавах народної міліції ДНР, – зазначив Молчанов.