Унікальні історії з Херсону збирають в ілюстраціях у Фейсбуці

Унікальні рецепти Херсонського спротиву – цикл ілюстрацій та історій про життя в окупованій Херсонщині, які збирає та публікує Майстерня артивізму у фейсбук. Це історії реальних херсонців, показані за допомогою мистецтва.

Олена – ініціаторка проєкту. Жінка говорить – все почалося з її власної історії в окупації, коли під час обшуку в селі окупанти забрали останню банку огірків, так з’явилась ілюстрація “Гіркі огірки”. Потім люди почали надсилати інші історії, пише Суспільне.

“Наші друзі, які залишалися в Херсоні, вони почали розповідати такі невеличкі історії та ми зрозуміли, що в тих історіях багато такого оптимізму і такого позитиву, які нам зараз дуже потрібні. І ми всі хочемо почути”, – розповідає Олена.

За її словами, одну з історій розказав приятель, який поїхав відкривати дачний сезон.

“Він побачив, що орки зробили з його будинком, його дачним будинком. Я так розумію, у нього жили буряти якісь, які взагалі не знали як користуватися унітазом, душем, сантехнікою. І він розповів про ці наслідки та не захотів більше туди їздити до перемоги, але от коли ми записали цю історію, вона вийшла така іронічна”, – говорить Олена.

В основу ілюстрації “Сила переляку” покладена історія про виїзд з окупації. Олена розповідає, що вона про чоловіка, який намагався виїхати з Херсонщини та випадково став ініціатором аварії російської техніки.

“Чоловік віз з собою гроші, бо продав свій бізнес. Він спочатку вивіз родину, а потім їхав сам. Чоловік розумів, якщо його зупинять, то у нього все заберуть. І коли він побачив російські вантажівки, то закрутився на трасі. Росіяни не можуть зрозуміти, чого він крутиться на трасі. Може якийсь партизан, чи що. Перша вантажівка у них зупинилася, третя врізалась у другу вантажівку, а чоловік встиг повернути на дорогу, з якої виїжджав. Тоді то він і побачив, як вони вибухнули”, – розказує Олена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *