В Херсоні на залізничному вокзалі відкрилася виставка (відео)

В Херсоні на залізничному вокзалі відкрилася виставка “Разом – незламні”. Одинадцять фотохудожників представили свої роботи, в яких показали як живуть українці під час війни, як відроджується життя на звільнених територіях, як працюють волонтери, медики, військові та як підтримує Україну світ. Про це пише Суспільне.

Херсонець В’ячеслав Павліченко розглядає світлини на виставці, яку відкрили на залізничному вокзалі, вглядається у кожне фото. Каже, в роботах чіпляє сила духу та незламність українців.

“Я думаю, це переродження України, народження заново нашого українського народу. Ми обов’язково витримаємо всі випробування. Поборемо цю нечисть, все у нас буде Україна”, – говорить відвідувач виставки.

Виставка організована фотоархівом UKRAINIAN WARCHIVE. Мета проєкту – розробка онлайн платформи, де згодом будуть зібрані тисячі світлин про війну.

“Ідея в тім, щоб не загубити фотографії з цієї війни. Мабуть, ви стикалися з ситуацією, що пам’ятаєте що бачили десь світлину, яку хотіли комусь показати або опублікувати, але ви не пам’ятаєте автора, не пам’ятаєте де її бачили. Ідея нашого проєкту в тім, щоб зібрати всі ці світлини в одному місці і зробити зручну навігацію по цим світлинам. Ми детально описуємо кожну фотографію тегами, місце, подія, автор, дата, локація і т.д.”, – розповідає організатор.

Виставку зробили спеціально для Херсона, говорить Сафонов. Ідея виникла відразу після звільнення міста. Херсонцям, які довгий час жили в окупації, а тепер під постійними обстрілами, через світлини хотіли показати відродження України.

“Показати як відновлюється життя на звільнених територіях, як працюють волонтери, цивільні, як люди об’єдналися в боротьбі з ворогом, як успішно працюють наші військові, як нас підтримує світ”, – говорить Євгеній Сафонов.

Свої роботи на виставці представили 11 авторів. Серед них дві світлини про Херсон. Через те, що професійні фотохудожники в окупації не могли вільно працювати, робіт поки що не багато. Зараз просять митців поділитися світлинами.