Троє мешканців Херсонщини займали посади в російських окупаційних установах

Двоє мешканців Херсонщини підозрюються у колабораціонізмі через те, що вони зайняли керівні посади в російських окупаційних установах. Також ухвалено вирок так званому «голові» російської окупаційної адміністрації Чаплинки на Херсонщині. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Херсонська обласна та Скадовська окружна прокуратури заочно повідомили про підозру двом мешканцям Херсонщини у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Жінка очолила окупаційне казначейство Херсонської області. Підозрювана зареєструвала незаконно створену установу за російським законодавством, затвердила її структуру та займалась добором працівників. На неї було покладено обов’язки щодо контролю операцій з російськими бюджетними коштами. Свою діяльність вона провадила у захопленій будівлі Головного управління Державної казначейської служби. Інший підозрюваний – житель Голої Пристані зайняв посаду так званого «керівника Пенсійного фонду Голопристанського району». На псевдопосаді він виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, забезпечуючи функціонування окупаційної установи РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

За підтримки публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур визнано винним у колабораціонізмі мешканця смт Чаплинка Херсонської області (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Чоловіка засуджено до десяти років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна. Також його позбавлено права займати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 15 років. Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну мешканець Чаплинки пішов на співпрацю з російськими окупантами та зайняв посаду так званого «голови військово-цивільної адміністрації Чаплинського району». На займаній посаді чоловік зобов’язував фізичних і юридичних осіб підпорядковуватися окупаційній адміністрації РФ, здійснював підбір працівників до незаконного органу влади. Крім того, він керував комунальними підприємствами та перепідпорядкував структурні підрозділи Чаплинської селищної ради під своє управління. Наразі чоловік перебуває в розшуку”, – йдеться в прокуратурі.