За колабораційну діяльність судитимуть трьох мешканців Херсонщини

За колабораційну діяльність судитимуть двох поліцейських, які перейшли на бік російських окупантів під час російської окупації Хесона та мешканця Херсонщини, який очолював так звану окупаційну адміністрацію в одному з населених пунктів в Херсонській області.

Черкаською обласною прокуратурою до суду скеровано два обвинувальні акти стосовно колишніх начальника відділу ГУНП в Херсонській області та оперуповноваженого ГУНП в Херсонській області за фактами колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Працівники поліції, усвідомлюючи, що їхні дії завдадуть шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, перебуваючи в м. Херсон, добровільно погодилися на пропозиції зайняти посади «оперуповноваженого управління оперативно-технічних заходів» та «інспектора з особливих доручень відділення за режимом та захистом державної таємниці відділу діловодства та режиму» в незаконному правоохоронному органі створеному російськими окупантами”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Чоловікам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Київ.
Разом з Черкаською обласною прокуратурою, прокурори Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця смт Верхній Рогачик за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений, під час воєнного стану пішов на співпрацю з російськими окупантами та добровільно зайняв посаду так званого «голови Верхньорогачицької військово-цивільної адміністрації Херсонської області». На псевдопосаді підзрюваний виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції в незаконно створеному органі влади. Він сформував структуру та штат незаконних органів влади Верхньорогачицької селищної територіальної громади, вживав заходів для підпорядкування окупаційній владі РФ комунальних установ та місцевих приватних підприємців. Для утвердження окупаційної влади РФ він переконував односельчан у втраті здатності України здійснювати управління областю та закликав їх до покори та співпраці з Росією”, – йдеться в прокуратурі.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.