Волонтери Херсонського хабу в Івано-Франківську готують сухий борщ військовим (Відео)

У Херсонському хабі під керівництвом переселенки Юлії Ястребової почали готувати сухі борщі для військових. Як волонтери роблять заготовки для страви написало Суспільне.

Херсонка Юлія Ястребова від початку літа виготовила та передала на фронт 980 л заготовок на сухий борщ. Раніше у Херсоні жінка сушила фрукти та кавуни для військових.

“Я була в декреті і робила солодощі – сушила кавуни, фруктові чипси. Коли переїхала, не могла знайти собі місця, шукала, чим можу бути корисною. Пішла, здала кров, але я розуміла, що цього замало”, – розповідає Юлія Ястребова.

Всі сушарки залишилися в Херсоні, тому за виплати переселенцям від держави Юлія придбала сушарку і вирішила готувати страви для військових. Жінка купляє овочі за гроші, що їй надсилають люди, які хочуть зробити свій внесок у цю справу.

“Яблука сушити вмію, тож і буряк якось навчуся сушити. Перший борщ висушила, спробувала, сама вдома зварила. Чоловік сказав, що не відрізнити, чи страва зі свіжих, чи із сушених овочів”, – каже волонтерка.

Коли Юлія зрозуміла, що не справляється з обсягом роботи, вирішила попросити допомоги в Херсонському хабі. Роман Думанський переїхав із Херсонщини в Івано-Франківськ. Працює викладачем. Через канікули у нього є вільний час на волонтерство.

“Дев’ятого січня розпочнуться заняття і я знову працюватиму. Але сьогодні у мене є вільний час і я не міг залишитися осторонь. Маю допомогти своїй армії, своїм людям і хоча б у такий спосіб взяти участь у звільненні країни”, – говорить Роман Думанський.

Наталія із дочкою Тетяною також приїхали з Херсонщини. Приходила до Херсонського хабу за гуманітарною допомогою. Коли прочитала, що потрібна допомога.

“Чищу цибулю і плачу, але не через це. Наша Каховщина зараз окупована. Дуже тяжко, бо там залишилися син і зять. Будинок вцілів, тому вертатися поки є куди, але ще не можна”, – каже Наталія.

Долучаються до фасування сухої страви і діти. Вони розкладають у пакети прянощі. Одним з таких маленьких волонтерів є переселенець з Херсонщини Марко.

“Я прийшов сюди з матусею. Вона сказала, що ми йдемо чистити картоплю для військових. Я розкладаю листки у пакети”, – каже Марко.

Партію сухого борщу цими вихідними відправлять на Херсонський, Харківський напрямки та під Бахмут. За запитами військових Юлія Ястребова вже починає робити заготовки на капусняк та грибний суп.