Як 28 бригада зупинила просування російської армії в напрямку Миколаєва (фото)

Навесні 2022 року в Посад-Покровському, що на Херсонщині, 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу зупинила просування російської армії в бік Миколаєва. Попри перевагу сил, постійний артилерійський обстріл та армійську авіацію, українські військові змогли прорвати оборону росіян. Вже в жовтні 2022 року Посад-Покровське стало ключовим для початку контрнаступу на Херсон. Про це розповів командир батальйону 28 бригади Несквік на сторінці Facebook Оперативного командування “Південь”.

На Посад-Покровське щовечора росіяни здійснювали кілька нальотів авіації.

“Колони з Херсона йшли і йшли в напрямку Миколаєва. Ми стикнулися з дуже сильним артилерійським впливом противника. Дуже сильно він використовував й армійську авіацію. Це були два-три нальоти буквально за вечір авіації”, –  каже Несквік.

Крім відбиття атак росіян, Сили оборони намагалися евакуювати цивільне населення.

“Здійснювалася майже дві доби евакуація насамперед жінок вагітних, дітей”, – розповідає військовий.

Лінія українського батальйону була досить велика й на кожній ділянці бойових дій фронту було “гаряче”.

“Ми навіть навчилися робити багаторазові батарейки до Javelin, NLAW, попри те, що вони одноразові”, – говорить Несквік.

“Отримали наказ на перегрупування у визначеному районі та здійснення наступальних дій в напрямку Херсона. Нам вдалося прорвати оборони противника. Ставропольські десантники почали тікати. Нарощували наступ, розвідка працювала далі, просувалась, не давала їм закопуватись. Тобто вони розуміли, що зараз потраплять в котел, тому що угрупування військ у нас досить велике, і ми беремо якістю, а у них вже ця якість або загинула, або поїхала додому важко поранена”, – згадує Несквік.

Цю війну треба однозначно закінчити, але лише нашою перемогою. Жодних перемовин на їхніх умовах бути не може.