Як під час війни Росії проти України змінилася робота Херсонського обласного центру екстреної медичної допомоги (фото, відео)
На деокупованій території Херсонщини щодня працює до 30 бригад екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Скільки викликів отримують за добу та в яких умовах працюють медики після початку війни Росії проти України дізнавалося Суспільне.
Після того, як російські військові почали обстрілювати Херсон, роботи додалось. Виклики отримують і від людей з мінно-вибуховими травмами.
“При російських обстрілах диспетчери посилають бригаду, яка знаходиться найближче до місця влучання для надання миттєвої допомоги, бо можуть бути великі масивні кровотечі і допомога повинна надаватися якомога швидше”, – говорить фельдшер бригади екстреної медичної допомоги Віталій Токар.
Викликів пов’язаних із травмами через російські обстріли багато. Але один такий обстріл фельдшеру запам’ятався найбільше.
“Були влучання в двір приватного сектора. Старенький дідусь постраждав, біля нього розірвався снаряд “Града”. Такі касетні снаряди, маленькі дротики і дідусь, який критих травм не мав, але цими дротиками був, як друшляк повністю нашпигований. Обстріл продовжувався, тому ми з рятувальниками швидко відвезли його до лікарні”, – говорить Віталій Токар.
Трапляються і виклики до пацієнтів, які отримали поранення через необережне поводження із мінами та снарядами.
“Ми їздили в Правдино. Молодий чоловік десь років тридцять приніс додому мінно-вибуховий пристрій і вирішив його розібрати турбінкою, він вибухнув йому перебило дві ноги, ми його забрали і привезли в обласну лікарню для подальшого надання допомоги”, – каже Віталій Токар.
До умов війни та російських обстрілів поступово звикли. Страшно, але все одно комусь потрібно працювати, безстрашних людей не буває. На деокупованій території Херсонщини щодня працює до 30 бригад екстреної медичної допомоги. Три підстанції через руйнування будівель та відсутність медперсоналу відновити роботу не змогли. Зараз Служба екстреної медичної допомоги забезпечена всім необхідним.
“Тому центр екстреної допомоги достатньо і в повному обсязі забезпечений і обладнанням і каретами швидкої допомоги і для госпіталізації і для транспортування і в тому числі для евакуації постраждалих пацієнтів. Хочу сказати, що бригадами швидкої медичної допомоги на сьогодні обслуговується понад 210 населених пунктів із 228 пунктів на території деокупованої частини області”, – каже директорка Департаменту здоров’я ОДА Тетяна Карчевич.