Як спортивна зала для жінок стала Пунктом незламності (відео)

У Херсоні попри обстріли продовжує працювати спортивна зала для жінок. Не зачинялись вона і в окупації. Заняття припиняли лише на два місяці, коли місто було знеструмлене. Як тренування допомагають жінкам фізично та морально відновитись з’ясовувало Суспільне.

У спортивній залі жінки збираються тричі на тиждень. Тренування проходять попри щоденні обстріли міста. З початком повномасштабної війни фітнес-клуб став місцем, де не лише фізично загартовувались, а й підтримували один одного.

“Під час окупації ми прийшли в клуб, це був осередок українців. Це нас підтримувало і не давало нам зневіритися. Цей клуб знахідка для нас”,  говорить відвідувачка Наталя.

Жінка тренується вже восьмий рік, як і більшість жінок цієї групи. Попри щоденні обстріли міста, жодна з відвідувачок не дозволяє собі пропускати тренування. Під час окупації Херсона фітнес-клуб став спортивним Пунктом незламності. Коли в місті був відсутній інтернет, тут працював wi-fi.

“Ми, можна так сказати, стали першим Пунктом незламності для наших жінок. Ми вчили їх разом долати труднощі, які тут були. Коли вперше відключили Інтернет в місті, а у нас на диво був Інтернет. Усі жінки прийшли, були в шоці. Вони три дні не писали своїм близьким і рідним. І це місце, де ми роздавали Інтернет”,  розповідає тренерка.

76-річна Ольга Шатілова у фітнес-залу прийшла, щоб відновитися після перелому плеча. Під час окупації це було місце, де вільно говорили українською та удосконалювали її знання.

“Ми тут приходили зі стрічками. Тут ми всі перейшли на українську мову”, згадує відвідувачка Ольга.

Тренування  це ліки проти страху. Саме вони допомагають триматися і не зневіритися.

“Клуб  це місце, де ми отримували енергію. Ми могли тут трохи розслабитися, відволіктися, тут не було небезпеки. Це було місце, де жінка отримувала енергію”, говорить відвідувачка Анжела.

В січні тренування проводилися безкоштовно, бо в нинішніх умовах сплатити за заняття можливість має не кожен, розповіла тренерка Євгенія Біла. Зараз у фітнес-залі шукають спонсора, який допоможе придбати абонементи для відвідувачок.