Як відновлюють село Ольгине на Херсонщині (фото)

У звільнене селі Ольгине на Херсонщині повертаються місцеві жителі. Лагодять свої будинки та ремонтують вцілілу техніку. Всі комунікації тут перебиті. Люди опалюють будинки пічками, по воду, продукти та медикаменти їздять у сусіднє селище, що за три кілометри. Про те, як починає відновлюватися село написало Суспільне.

Дмитро Предгер 12 років займався фермерством в селі Ольгине на Херсонщині. Мав власну техніку для обробки землі та тримав 30 свиней. Все це змушений був покинути та тікати, коли в село зайшли російські війська.

Після звільнення села чоловік повернувся додому. Однак вимушений жити в своєї матері, в літній кухні, яка вціліла.

“Будинок повністю зруйнований, наче ніхто й не жив там взагалі. Вікна от всі побиті. У будинку ні техніки, ні речей – взагалі нічого не залишилося. Мій транспорт, на якому я заробляв гроші, згорів повністю. Машина теж згоріла”, – каже фермер.

Олена Соловйова повернулася до Ольгиного кілька місяців тому.

“Полями втікала з двома доньками із села, коли в нього зайшли російські війська. Довелося пройти пішки 30 кілометрів. Нам ще пощастило. Згорів тільки гараж та сарай, будинок вцілів, лише посічений уламками російських снарядів”, – розказала жінка.

Андрій Семко готує автівку до ремонту. Чоловік також повернувся у село після звільнення. Каже: спочатку не хотів залишати домівку, однак після чергового влучання російського снаряду поруч із його будинком все ж таки виїхав.

“Після того, як ми вийшли, буквально за три дні, розгромили нам теж будинок. Машину. На ній дядько їздив. У нього там он ще машина була. Стояла у дворі. Приліт був, пошкодило там її. Дядько поранений був у ногу”, – розказав Андрій Семко.

Зараз в Ольгиному живе близько 50 людей. До повномасштабного вторгнення було до 200. У селищі немає комунікацій. Люди виживають, користуючись пічним опаленням.

Телефони та ліхтарики заряджають від кількох вцілілих сонячних панелей – колись тут була електростанція, яку зруйнували російські війська.