Як живе звільнене селище Комишани, яке тепер перебуває під російськими обстрілами (відео)

До початку повномасштабної війни в Комишанській громаді Херсонської області проживало 11 тисяч людей. Зараз залишилось лише сім тисяч. В селищі роботи немає, переважна більшість живуть завдяки гуманітарній допомозі, яку надають міська, обласна військові адміністрації та волонтерські осередки.

Оксана Способ роздає гуманітарну допомогу в Комишанах. Жінка робить це з перших днів окупації попри переслідування з боку російських військових. Вижити в окупації жителі селища змогли завдяки допомаги один одному.

“Дівчата пекли пиріжки, чоловіки ловили рибу. В когось була якась закрутка. Хто що мав, те й приносили. В день допомогу отримували 300-400 людей”, – розповіла місцева волонтерка.

Староста Комишанської громади Катерина Рогова розповіла, що в селищі є опалення та газопостачання. Залишається проблема тільки з водою. Через те, що російські військові розбомбили свердловини в Чорнобаївці, Комишани під’єднали до старих свердловин. Вода в них солона та не придатна для споживання.

“Підписали меморандум з ЮНІСЕФ. Кожен другий тиждень жителі отримують воду в баклажках. На сьогодні вже почалися виплати пенсій, поки що, з затримкою, бо втрачені відомості. Люди це розуміють та чекають”, – каже Рогова.

Місцева вчителька початкових класів Світлана Ужакова говорить, що заняття за українською програмою для своїх учнів, проводила і під час російської окупації. Займалася з дітьми в себе вдома. Зараз навчальний процес у селищі призупинили через постійні обстріли.

“Вересень, жовтень і початок листопада, після того, як нас звільнили від окупації ми займались. Коли почались обстріли стало занадто небезпечно ходити по селу тоді ми припинили заняття. Поки занять не проводжу, багато дітей виїхали у більш безпечні регіони”, – говорить Світлана Ужакова.

Селище під постійними обстрілами російської армії. Через це часто виникають пожежі. Мешканці селища стараються самотужки гасити пожежі, які виникають в їхніх будинках.

“Носила воду, у відрах, у баклажках. Сусіди одні з помпи, хтось з бочок, інші з крана”, – розповіла місцева жителька Людмила Павлівна.

В Комишанах, на сьогодні зруйновані 140 приватних будинків, три з них повністю. Також знищена одна з ферм, банк і банкомат. Для відновлення житла будівельні матеріали люди отримують від обласної та міської військових адміністрацій.

“Додатково створили бригаду з односельців, які погодилися на загальних підставах допомагати відновлювати будинки для одиноких людей, особливо для стареньких, які проживають самі. Чекаємо фінансову допомогу від благодійних фондів, для найбільш пошкоджених будинків”, – говорить староста громади.

Не дивлячись на постійні обстріли селища, прихисток тут знайшли херсонці з більш небезпечних районів.