Жінка, яка запустила заправку на Антонівському мосту, під час боїв за Херсон (відео)

Ніч з 24 на 25 лютого 2022-го року, жінка не забуде ніколи. Йшли бої за Антонівський міст. Херсонка Ганна Есіна працювала в той час на АЗС. В оборонців Херсона скінчилось пальне. На їхнє прохання жінка відчинила і запустила одну із АЗС, що була розташована просто на мосту. Про те, як все відбувалось Ганна розповіла Суспільному.

24 лютого ввечері до АЗС, де працювала Ганна Есіна, під’їхали троє в цивільному. Вони попросили відкрити заправки на Антонівському мосту, бо в них закінчилося пальне. Ганна не повірила чоловікам і відмовилась. Згодом з тим же проханням звернулись заступник міського голови Роман Головня, поліцейські та військові. Тоді жінка взялась допомогти.

“Коли ми приїхали на Антонівський міст, на ньому стояла розбита техніка, все було розбомблено. Але були танки та БТР, які потрібно було заправляти”, – згадує Ганна.

Аби почати заправляти бронетранспортери, не вистачило кількох хвилин. Пролунали вибухи:

“Я знайшла блок живлення. Тільки почала вводити на касі пароль, пролунав вибух, зі стелі посипалась штукатурка. Військовий забіг, і наказав втікати – тому, що по нас стріляла російська авіація”, – намагається все згадати Ганна.

Антонівський міст атакувала російська авіація. Ганні довелось бігти до місця, де можна було знайти хоч якесь укриття. Військові змогли вивезти Ганну з-під обстрілів. Вже на робочому місці жінка усвідомила, що почалась війна.

“Коли я вже опинилась на своєму робочому місці, то мене почало трусити. Тоді я зрозуміла, що почалась війна”, – згадує жінка.

Протягом трьох місяців Ганна працювала на своїй заправці, поки розпродали запаси із резервуарів. Виїжджати з російської окупації довго не наважувалась.

“До кінця травня я пропрацювала, а в червні я виїхала до Запоріжжя разом з родиною. У мене двоє дітей. В Запоріжжі я довго не змогла прожити, роботу важко було знайти, дороге житло. Я  вирішила повернутись до Херсону в середині серпня, працювала у продовольчому магазині”, – розповіла Ганна.

Після звільнення Херсона Ганна повернулась працювати на свою АЗС. Не відразу – потрібно було навести лад і відновити все – багато чого було вкрадено росіянами під час окупації та їхнього відступу. Зараз родина Ганни перебуває в безпечному регіоні, вона ж залишилась в Херсоні і продовжує працювати.