Забирають останнє, – Денісова про ситуацію в Херсоні

Російські окупанти забирають в херсонців ліки, памперси та навіть дитяче харчування. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбук.  Херсон перебуває в окупації понад місяць. 
“Регіон на межі гуманітраної катастрофи. 106 населених пунктів без електроенергії. Усе менше стає продуктів і ліків, а російські загарбники забирають у населення останнє. Життєво необхідних медичних препаратів для людей, які мають онкологію або цукровий діабет, в області взагалі немає. Днями окупанти захопили гуманітарний хаб у Херсоні, який був організований для допомоги містянам та медичним закладам області. Рашисти забрали ліки, дитяче харчування та памперси”, – зазначила Денісова.
Тривають викрадення активістів з проукраїнською позицією, за інформацією обласної прокуратури у заручниках російських бойовиків перебувають 137 осіб, зокрема 4 журналісти.
Місцеві жителі зазначають, що в Херсоні з’явився аналог донецької Ізоляції для катувань незгодних з окупаційним режимом. Окупанти перекрили більшість інформаційних каналів України та поширюють дезінформацію через рашистські ЗМІ та соціальні мережі”, – додає Денісова.
Такі дії російських загарбників на тимчасово окупованих територіях це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини РФ в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *