Жителі Херсонщини розповіли про життя в російській (відео)окупації та під обстрілами

Погрози, обстріли, залякування – жителі Чорнобаївки дев’ять місяців перебували в російській окупації. А після деокупації вони щоденно, протягом чотирьох місяців, потерпають від російських обстрілів. Місцеві жителі розповіли про своє життя  Суспільному.

Жителька Чорнобаївки Тетяна протягом російської окупації була у селі. Собаки стали її відрадою. Догляд за тваринами відволікав від погроз російських окупантів під час окупації та допомагає пережити російські обстріли зараз.

“Багато будинків росіяни знову пошкодили. Я намагаюся не виходити з дому. Російські окупанти під час своєї окупації бувало приходили, стріляли, навіть погрожували. Вони хотіли, аби я вийшла на пошту працювати”, – розповіла Тетяна.

За словами місцевого жителя Олександра, росіяни не одразу захопили село.

“Вони ж не відразу сюди зайшли. Їх тут не було якийсь час. Вони взяли нас в коло. Зайшли спочатку у військову частину, у вертолітну частину – потім почали насуватися”, – говорить Олександр.

Коли російські солдати зайшли у населений пункт, люди старалися не виходити з будинків. Іноді росіяни влаштовували обстріли для російських ЗМІ, аби звинуватити Збройні сили України.

“Вийшов, все горить, тут вже приїхали кореспонденти і прибігають до мене. А вивезли жінку поранену і на дорозі кинули шматок тканини в крові. То вони прийшли до мене та почали всякі питання ставити. Добре, що не було російських військових біля них, бо мене б в катівню забрали, бо я їм сказав, що вже, як три місяці на тій стороні ЗСУ немає”, – пригадує чоловік.

Чорнобаївка деокупована вже чотири місяці, проте і зараз потерпає від російських солдатів. Майже щодня вони обстрілюють село.

“Чорнобаївку обстріляли 22 лютого. Тут до 17 будинків попало. Пошкодили цього разу тільки дахи, вікна. Чудово, що немає жертв. А то все відбудується і зробиться”, – розповів Олександр.