Жителі смт Комишани на Херсонщині долають наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС (відео)

У Комишанах Херсонської громади все ще залишаються підтоплені будинки, скрізь сміття та мертві тварини. За словами старости Катерини Рогової у Комишанському окрузі у воді понад 300 будинків, відомо про дев’ять повністю зруйнованих помешкань. У селищі Комишани вода пошкодила близько 50 будинків. Про це дізнавалось Суспільне.

Житель Комишан Юрій Миколайович зібрав чотири мішки сміття та мертвих тварин, яких принесла до селища вода. Він наводить лад біля свого будинку після того, як із хати та подвір’я зійшла вода.

“Он дивіться, ще не зняли, не встигли  там змії висять. Зміюка, кобра заплуталася в сітці на паркані. У нас сітка була, щоб не вискакували кури на вулицю. І коли був потоп, вони заплуталися в цій сітці і без повітря задушилися. І лиски були, і кроти. Особливо маленькі дикі качки  вони просто замерзли у воді”,  розповів Юрій.

Його будинок майже зруйнований, світла нема.

“Усе завалилося. Я світло відключив, щоб не було замикання. Кухня була з іншого боку, але її вже немає. Ні холодильника, нічого не залишилося. Двері, у ванній повністю відпала штукатурка”,  говорить житель Комишан.

У першу чергу чоловік рятував домашніх тварин трьох поросят, кіз, 15 котів, каченят, гусенят і 30 курей. Долати наслідки підтоплення допомагає місцева влада. Видали мотопомпу для відкачування води. В Комишани щодня надходить допомога.

“Волонтери привезли корми для собачок, котиків – це ми роздаємо. Тоді чоботи  це те, що треба буде для прибирання. Дезінфектори роздаємо. Вчора люди, просто люди, поділилися інвалідним візком”,  розповіла жителька Комишан, квартальна Оксана Способ.

Найбільша потреба зараз у помпах та  в питній воді.

“Якщо вода проникла в будинок, її треба відкачувати. Дуже погана ситуація з питною водою. Волонтери привезли мені з Ірпеня розчини або таблетки для очищення води”, каже місцевий волонтер Денис Юр’єв.