СБУ затримала зрадника, який «зливав» росіянам позиції ЗСУ (відео)

Служба безпеки України викрила російського агента в ході спецоперації у прифронтових районах Миколаївської області. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Фігурантом справи є контрактник однієї з військових частин, дислокованих на території регіону.

“У лютому 2023 року він за власної ініціативи вийшов на спецслужбу РФ, якій запропонував свою допомогу у війні проти України, а також висловив бажання вступити до лав російськрї армії. Щоб встановити зв’язок з РФ, він «звернувся» до своєї сестри, яка проживає в Росії і перебуває у близьких стосунках з посадовцем окупаційних угруповань РФ. Ним виявився заступник командира з військово-політичної роботи 83-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону ЗС РФ Володимир Снєговський. З ним жінка познайомилась після тимчасового захоплення одного із селищ на Херсонщині, де проживала на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Під час звільнення району вона вирішила тікати разом із російськими окупантами, а потім оселилася в Росії, де продовжила «спілкування» зі Снєговським”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Саме він передав інформацію про її родича кадровому співробітнику російської спецслужби, який потім вийшов на прямий зв’язок з фігурантом.

“Затриманий зрадник виконував вказівки свого «куратора» щодо збору даних про дислокацію підрозділів ЗСУ у Миколаївській та Вінницькій областях. Розвідінформація потрібна була росіянам для підготовки прицільних ракетних ударів по українських об’єктах. Також зрадник обговорив з представником російської спецслужби умови переходу за лінію фронту і здачу в полон”, – йдеться в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд обрав йому міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ Миколаївської області за процесуального керівництва органів прокуратури.