На Херсонщині пройшов онлайн фестиваль військово-патріотичної пісні (відео)

На Херсонщині двадцятий, ювілейний фестиваль військово-патріотичної пісні “Оберіг” цьогоріч відбувся в онлайн форматі. Як все було дізнавалось Суспільне.

Переможець і володар Гран-прі фестивалю військово-патріотичної пісні “Оберіг” Олександр Цехместрук у фестивалі бере участь шостий рік. Цьогоріч хотів не просто заспівати, а передати настрій херсонців.

“Було багато питань – або просто записати або заспівати на відео, але ми вирішили, це зробити під час обстрілів – на другий день після того, як влучили в будівлю ОВА – ми поїхали знімати під обстрілами, під “Градами” цей відеокліп. Це дуже важливо для мене, бо цей кліп оцінили на володара Гран-прі, і пісня саме передає весь цей жах окупації Херсона, тому що ми весь час були тут, нікуди не виїжджали і не будемо виїжджати”, – каже Олександр Цехместрук.

Олександр завжди виконував українські пісні. Робив це і під час російської окупації рідного Херсона.

“У серпні я почав займатися Тік-Током – я виходив на вулицю і співав для бабусь “Стефанію”. Відео набрало майже чотири мільйона переглядів. Багато скарг, багато погроз від РФ, окупанти мені писалив Тік-Тоці. Я не знаю, як це обійшлося. Музика для мене – це взагалі як скарб. У перші дні війни я просто співав. Я вокалом займаюся кожен день, бо витримувати цей стрес неможливо, і це єдине, що зараз лікує”, – говорить переможець фестивалю “Оберіг”.

Лариса Оськіна бере участь у фестивалі втретє. Завжди отримувала призові місця. Цьогоріч, фестиваль несе особливе відчуття патріотизму.

“Завжди фестиваль був офлайн, вживу співали на сцені, бачили одне одного, чули одне одного, і всі були в однакових умовах. Цього разу не було такого. Треба було самостійно записувати пісню”, – розповіла Лариса Оськіна.

Фестиваль військово-патріотичної пісні “Оберіг”, започаткований Палацом молоді та студентів Херсонської обласної ради, цього року ювілейний, двадцятий. Його провели онлайн. Адже ведучі, гості, глядачі, члени журі та учасники – у різних містах та країнах.

“Цей фестиваль – він особливий. Він присвячений захисникам і захисницям України всіх поколінь. Тож коли його проводити, як не зараз? Усім, хто боронить нашу країну від російських агресорів ми щиро дякуємо за героїзм, мужність, за те, що живемо й працюємо. Ми всі разом, враховуючи й глядачів, зібрали практично 60 тисяч гривень і продовжуємо збирати кошти, які ми перераховуємо бійцям Окремого Кримського штурмового взводу”, – говорить директорка Палацу молоді та студентів Херсонської обласної ради.

Під час фестивалю на зв’язок з учасниками вийшли військовослужбовці 214-го полку Окремої штурмової роти, які зараз під Бахмутом на Донеччині. Для найкращого учасника фестивалю бійці передали подарунок – державний прапор зі своєю символікою, підписами та побажаннями.

“Це заради всіх вас, ось таких щирих українців – працьовитих, творчих, щирих душею і незламних духом, заради вашого мирного життя, заради нашої неньки України ми вже понад дев’ять місяців перебуваємо під щоденним прицільним вогнем супротивника. Як би важко нам не було, але клаптик за клаптиком звільняємо нашу землю від російських агресорів. І ми дякуємо вам, наші люди, за ту неймовірну підтримку, і моральну, і матеріальну, яку ви надаєте ЗСУ”, – говорять військовослужбовці 214 полку Окремої штурмової роти.