На окупованій Херсонщині знайшли мертвим чоловіка з психічним розладом, якому російські окупанти відмовили в медичній допомозі

На окупованій частині Херсонської області 13 березня в одному з будинків села Малокаховка Каховської територіальної громади місцеві мешканці знайшли муміфікований труп 48-річного чоловіка, який страждав на психічний розлад. Він з’явився в селі на початку осені 2022 року. Односельці кілька разів зверталися до представників окупаційної влади з проханням надати людині медичну допомогу, але ті відмовили. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела.

Жителі Каховської громади розповіли ЦЖР, що родина померлого – люди віруючі, постійно ходили до місцевої церкви УПЦ (МП). В минулому році вони відправили чоловіка до Степанівського психоневрологічного будинку-інтернату, що під Херсоном, а самі виїхали до Росії.

«На початку вересня 2022 року він повернувся додому – чи то сам втік зі Степанівки, чи то його відпустили. Сусіди його трохи підгодовували і зверталися до гауляйтера Малокаховки  з проханням надати йому спеціалізовану медичну допомогу. Той відмовив. Потім хворий чоловік десь зник. Селяни знову звернулися до нього з проханням відкрити його будинок і розшукати чоловіка. Той знову відмовив: мовляв, він не має права вдиратися до чужих помешкань. Людей це обурило, бо для розселення російських військових у селі ніхто не питав жодних дозволів. Але гауляйтер Малокаховки сказав, що проблеми хворих людей його не цікавлять», – розповіли джерела ЦЖР.

13 березня, нарешті, вдалося відкрити будинок, де проживав хворий чоловік. В одній з кімнат знайшли його муміфікований труп. За попередніми даними, чоловік помер не пізніше жовтня 2022 року.