СБУ оголосила підозру двом колишнім поліцейським з Херсона

За співпрацю з російськими окупантами отримали підозру двоє колишніх поліцейських з Херсона. Про це повідомило Управління СБ України в Херсонській області на своїй сторінці в Facebook.
“Колишні правоохоронці під час збройної агресії РФ проти України добровільно погодились на пропозицію представників так званої «Херсонської військово-цивільної адміністрації Російської Федерації» обійняти посади у незаконному правоохоронному органі – «головному управлінні Міністерства внутрішніх справ Херсонської області». Один з них став «оперуповноваженим управління оперативно-технічних заходів головного управління МВС Херсонської області», а інша – «тимчасово виконуючої обов’язки старшого оперуповноваженого», а згодом – «інспектором з особливих доручень відділення за режимом та захистом державної таємниці відділу діловодства та режиму». Обом було «присвоєно» спеціальні звання незаконного правоохоронного органу: «майор» та «капітан поліції». Зрадники виконували вказівки окупаційної адміністрації РФ, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації Росією частини території України. Зокрема, вони здійснювати так звану «аналітичну роботу» по збору інформації про проукраїнськи налаштованих громадян та учасників партизанського руху у тимчасово окупованому Росією Херсоні. Зрадники збирали записи з камер відеоспостереження, фото та відео з телефонів херсонців. Після чого робили свої «висновки» про «злочини» місцевих мешканців, розшукували їх та незаконно затримували”, – йдеться в повідомленні СБУ.
Зараз вони перебувають на тимчасово окупованій Росією території. Втекли від правосуддя. Правоохоронцям відомо їхнє місце перебування.
За вчинене підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Викриття протиправної діяльності здійснювалась за оперативного супроводу співробітників СБУ в Херсонській області спільно з ДБР та Національною поліцією за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.