Судитимуть двох зрадників, які допомагали ФСБ здійснювати хакерські атаки на Уряд України

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно з Державним бюром розслідувань та Офісом Генерального прокурора зібрали доказову базу на двох військових-зрадників, які допомагали РФ у війні проти України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

“Фігурантами справи є двоє колишніх співробітників СБУ в Автономній Республіці Крим, які d 2014 році перейшли на бік Росії і вступили до лав ФСБ. Там вони ввійшли до складу підконтрольного російській спецслужбі хакерського угруповування «Armageddon». З першого січня 2020 року до десятого березня 2021 року зловмисники здійснили серію масштабних кібератак на урядові структури України. Під час однієї з кібератак ФСБ намагалась отримати доступ до секретних даних вищих органів України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося нейтралізувати наслідки та усунути передумови для проникнення російської спецслужби до урядових інформаційних ресурсів України. Правоохоронці встановили причетність обох зрадників до підривної діяльності Росії проти України.

“У 2021 році кіберфахівці СБУ здійснили безпрецедентну операцію і поіменно встановили зловмисників, перехопивши їхні розмови, а також отримали беззаперечні докази їхньої причетності до російських кібератак на Україну. І це при тому, що вони використовували власні вірусні програми ФСБ, а також засоби анонімізації та «прикриття» у мережі «Інтернет». Тоді було встановлено одразу восьмеро російських хакерів, п’ятеро з яких відразу отримали підозри. Наразі правоохоронці закінчили розслідування щодо двох із них”, – йдеться в СБУ.

Вони звинувачуються за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) та автоматизованих систем).

Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі. Стосовно інших підозрюваних триває розслідування. Вживаються комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

Спеціальне досудове розслідування проводили спільно з Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.