У Херсоні відбулося засідання мовного клубу, де за допомогою пісень вивчали українську мову (відео)

Музиканти гурту “Друже Музико” сьогодні на засіданні мовного клубу “Ріка”. Через пісню хочуть показати красу та мелодійність української мови. З концертами хлопці тут бували неодноразово: і до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і після деокупації міста.

“Співпрацюючи з розмовним клубом “Ріка” ми намагаємося показати, що українська пісня допомагає тим, хто бажає якомога швидше і легше перейти й повернутися до коріння, до української мови. Спілкуванню надає можливості, саме українська пісня”, – говорить лідер гурту Максим Трубніков.

Засідання мовного клубу “Ріка” проходять у Херсоні, та інших містах України. Це ініціатива громадської організації “Десяте квітня”.

“Всі хочуть правильно розмовляти українською, тому що таких людей дуже мало і ми сповнені свого відчуття ідентичності. Ми вчимося розмовляти українською мовою правильно. Це відбувається під час війни, це наш вклад в перемогу, тому що українці живуть, розвивають своє життя, культуру, і це ціль нашого проєкту”, – каже член ради громадської організації “Десяте квітня” В’ячеслав.

У Херсоні засідання клубу відбувається двічі на місяць. Перше засідання відбулось три місяці тому.

“Це концепція української мови. Ми вивчаємо так нові слова, які входять до мовлення, це тема сімейних стосунків і теми дому”, – говорить представниця громадської організації “Десяте квітня” Ольга Кардашова.

Письменниця Олена Маляренко погодилася бути ведучою у розмовному клубі, бо має філологічну освіту. Популяризацію української мови серед херсонців у такій невимушеній атмосфері жінка вважає хорошою ідеєю.

“Українська мова – це наш всесвіт, зона комфорту. Клуб “Ріка” – це можливість спілкуватися з людьми і розповідати їм про ту українську, яку вони не знали або показувати їм що насправді вони українську знають. В нас зросла кількість учасників, від п’яти до п’ятнадцяти, іноді навіть більше долучається людей. Але в Херсоні засідання залежить від російських обстрілів. Якщо вночі був сильний обстріл то вже вдень люди побоюються йти”, – каже письменниця Олена Маляренко.

Цього разу на засіданні клубу говорили про життя і побут українців.