У Херсонській області викрили зрадника, який виганяв людей із домівок і розселював туди російських окупантів

Повідомлено про підозру заступнику голови Каланчацької ВЦА на Херсонщинію. Підозрюваний виганяв українців з власних домівок для розселення військових РФ. Про це повідомили на сторінці Офісу Генерального прокурора в Facebook .
За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури жителю Херсонщини заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“У травні 2022 року мешканець селища Каланчак добровільно почав співпрацювати з представниками збройних формувань та російськими окупантами. Він зайняв посаду «заступника» в незаконному органі влади – «Каланчацькій військово-цивільній адміністрації Херсонської області». Підозрюваний брав активну участь у розквартируванні російських військовослужбовців на території Каланчака. Разом із військовими РФ він обходив домівки місцевих жителів та перевіряв наявність документів на право власності, а в разі їх відсутності – виселяв мешканців з домоволодіння і поселяв російських військових. Окрім того, він брав участь в політичних заходах для підтримки Росії. У серпні під час так званого референдуму, організованого окупаційною адміністрацією, голосував за приєднання Каланчака до складу РФ”, – йдеться в Офісв Генерального прокурора.
Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області.