У тимчасово окупованій Новій Каховці на Херсонщині вже кілька днів відсутні світло та зв’язок

Жителі тимчасово окупованої Нової Каховки та прилеглих сіл залишились без електрики та інтернету. Чому це сталось з’ясовувало Суспільне.

Херсонка Олена має рідних у тимчасово окупованій Новій Каховці. Жінка не може до них додзвонитися. Три дні тому родичі на зв’язок виходили, тоді у місті електрика була.

“В Новій Каховці з рідними зв’язок був п’ятого лютого. Люди обмежені інформацією, їм приходиться шукати можливість поспілкуватися з рідними або прочитати новини”, – каже херсонка Олена.

Новокаховський міський голова Володимир Коваленко, щодня зв’язується з містом. Але сьогодні зробити цього не зміг. Пізніше дізнався, що Нова Каховка без електрики, водопостачання та інтернету.

“Мені надіслали повідомлення, що відбулася певна руйнація Херсонських магістральних електромереж. Це достатньо потужна така інфраструктура. Вона не пов’язана з нашою гідроелектростанцією, це інша інфраструктура, яка забезпечувала розподіл і подачу електроенергії на велику територію, в тому числі місто Нову Каховку”, – розповів Коваленко.

З’ясувати, які пошкодження на електростанції, неможливо, адже російські військові туди нікого не пускають. За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, вони і могли пошкодити об’єкт критичної інфраструктури. Про можливі провокації з боку російських окупантів заявила і керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк. Російські війська, обстрілюють окуповані ними ж населені пункти, б’ють по об’єктах критичної інфраструктури, а звинувачують в цьому ЗСУ.

“Сили оборони не б’ють по критичній інфраструктурі і цивільному населенню, Сили оборони працюють виключно по скупченню російських військ”, – сказала Гуменюк.