Як вчитель інформатики з Херсона став бойовим медиком

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну херсонець Петро Чупрун навчав дітей початкових класів основам інформатики. Він не був на строковій службі, і опановувати професію військового довелось від самого початку. Зараз він – бойовий медик у лавах ЗСУ. Коли прийняв рішення стати на захист країни, Петро Чупрун розповів Суспільному.

24 лютого 2022 року Петро вже був на Антонівському мосту, де йшли бої.

“У перший же день ми потрапили під російський обстріл, як під мінометний, так і під і вогневий. Мені довелося чотирьом хлопцям надавати медичну допомогу”, – згадує Петро Чупрун.

В російській окупації було важко морально. Бачив військових РФ на площі Свободи. За можливості фотографував і надсилав місця їхнього розташування ЗСУ. Виїхав з окупованого РФ Херсона 18 травня, а 20 травня прийшов до військкомату. Через кілька місяців підписав контракт і почав вивчати нову для себе справу.

“Інструктори навчали навичок поводження зі зброєю, штурмовим діям в різних умовах: польових і тактичних ситуаціях, плюс домедична допомога. Також було заняття по розмінуванню, по маскуванню, стеженню, теоретичне заняття по військовому праву. Тобто був базовий військовий вишкіл”, – розповів Петро.

У лавах ЗСУ він вже вісім місяців. Протягом останніх чотирьох – на полі бою. Виконує бойові завдання, а за необхідності надає пораненим домедичну й першу медичну допомогу.

“Давно думав, де я міг бути більш корисним і чомусь обрав два напрямки. Перший – це медична допомога. І друге, я – вчитель інформатики, мені легко оперувати технологіями, але я вбачав більшу цінність в наданні власне медичної допомоги”, – сказав Петро Чупрун.